رقابت ایده‌های حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر دررویداد علمی شتابدهنده پرش

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 چالش نوآوری انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک با هدف ارائه نمونه‌سازی و بازاریابی ایده استارتاپی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی در آذر ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا چالش نوآوری انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک با هدف ایجاد و توسعه کسب و کارهای مساله محور از 8 تا 11 آذر ماه سال جاری با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی برگزار می‌شود.

رویداد چالش نوآوری انرژی‌های تجدید پذیر و پاک یک رویداد مساله محور است که بر اساس مسائل و درک عمیق موجود در  فرصت‌های انرژی ایران و منطقه طراحی شده است.

این رویداد بر اساس مدل پرش به شناسایی، ارائه راه حل، نمونه سازی و بازاریابی ایده استارتاپی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک خواهد پرداخت.

مدل پرش بر اساس بررسی مدل‌های موجود در ایران و با توجه به ساختار و سطح بلوغ اکوسیستم ایران طراحی و اجرا می‌شود و تاکنون 7 رویداد پرش به صورت مساله محور در حوزه‌های تخصصی برگزار شده است.

همچنین، در مدل پرش با تکیه بر اصل مشتری محوری و همدلی با مشتری ابزارهای لازم برای شناخت و درک عمیق از مشتری در قالب کارگاه‌های عملی به شرکت کنندگان آموزش داده می‌شود. سپس شرکت کنندگان بر اساس چالش‌های واقعی که مشاهده کردند و با استفاده از ابزار های طراحی شده در شتابدهنده پرش به ارائه راه حل‌های نوآورانه در حوزه مورد نظر می‌پردازند.

تفاوت اساسی رویداد پرش با رویداد های استارتاپی مشابه کاربردی بودن خروجی‌ها و عملیاتی بودن کامل محصولاتی است که روند صحیح اعتبار سنجی و ایجاد را طی کرده‌اند .

"6 کلاه تفکر"، "تیم سازی"، "بوم همدلی" و "تفکر طراحی" از جمله عناوین کارگاه‌های آموزشی این رویداد است که توسط اساتید مجرب این حوزه ارائه خواهد شد.

ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان با رویدادهای نوآوری برای دانشجویان رشته‌های مهندسی مرتبط با حوزه انرژی و مهندسی مواد شرکت کننده در این رویداد بلیت دانشجویی فراهم کرده است. این چالش توسط شتابدهنده پرش از 8 تا 11 آذر ماه در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.